Asrın Projesi

“Asrın projesi”, İslam’ı devletsiz yaşatma projesidir.

Kafirler biliyorlar ki her devirde muhakkak İslam’ı yaşayacak birileri var olacaktır. Fakat İslam’ı yaşayacak birilerinin var olması, onları tedirgin etmiyor. Onları tedirgin eden şey, müslümanların Kur’an anayasası ile kurulmuş bir İslam devletinin varlığı ile, İslamlarını – dinlerini yaşama arzudur.

Ve İslam düşmanları biliyorlar ki, müslümanların Kuran’a dayalı kurulmuş bir İslam Devleti ile dinlerini yaşama arzusunun gerçekleşebilmesinin tek hakikati de kendilerine karşı yürütülecek olan cihattır. İşte kâfirlerin kurguladıkları asrın projesinin altında yatan gerçek.

CİHADSIZ İSLAM….!

Çünkü, cihattan ve cihadın hedefi olan Kur’an ve Sünnete dayalı bir İslam devleti kurmaktan soyutlanmış. Ve kendi yönetimleri içerisinde yaşatılacak. Ve Ümmetin büyük bir çoğunluğu tarafından kabul görmüş bu İslam, kendileri için en tehli̇kesi̇z İslam‘dır.

Öyleyse ey Müslüman! Nerede olursan ol, hangi konumda bulunuyorsan bulun, daveti̇n – tebli̇ği̇n – çaban – gayreti̇n İslam ümmeti̇ni̇ Kur’an ve sünnete dayalı İslam devleti̇ni̇ kurmak amacıyla ümmeti̇ ci̇hada teşvi̇k üzere olsun.

Çünkü asrın projesi̇ olan İslam’ı devletsi̇z yaşatma projesini bozmanın tek çözümü de ümmetin tekrar cihat projesi içerisinde yer almasıdır.

Ve şimdi Kuran’ın şu emrine kulak verelim. “Ey peygamber! Onları cihada teşvik et!”(Enfal:65)

Neden Cihat…!

Çünkü küfrün Zulmünden, İslâm devleti̇ ile İslam’ın adaleti̇ne geçi̇ş yapabi̇lmeni̇n tek şartı ci̇hattır. Ve bu cihadı müslümanlara zorunlu kılan şey.

Kâfirlerin zulüm maskelerini ortaya çıkaracak olan İslam devleti̇ne ve onda tezahür edecek İslam adaleti̇ne tahammül edemeyişleridir.

Öyleyse farz – ayn olan ci̇hattan soyutlanmış bi̇r İslam, peygamberleri̇n mi̇rasına yapılmış bi̇r i̇hanetti̇r.

Ebu Zer

Son Güncelleme: 4 ay önce