Münafıkların 50 Alâmeti : 6 – Kötülüğü Emreder ve İyiliği Yasaklarlar !

4 hafta önce

بِسْــــــــــــــــــــــمِ ﷲِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيم

Allah Teala buyuruyor ki;“Münafık erkekler ve münafık kadınlar (sizden değil), birbirlerindendir. Onlar kötülüğü emreder, iyilikten alıkoyar ve cimrilik ederler. Onlar Allah’ı unuttular. Allah da onları unuttu! Çünkü münafıklar fâsıkların kendileridir.” (Tevbe 67)

Şüphesiz iyiliğin ikamesi ve onun emredilmesi onları öfkelendirmektedir.Zira bu,dinin ikamesi anlamına gelmektedir.Onlarise bunu asla istemezler.Onlar sadece kötülüğün türlü çeşitlerini emrederler.İbadette Allah’a şirk koşmayı ve O’ndan başkasına ibadet etmeyi emrederler.Namazı terk etmeyi emrederler ve ondan nefret ettirirler. Akrabalık bağlarını koparmayı ve ana babaya isyanı emrederler. Hırsızlığı, zinayı,livatayı emrederler. İman edenler hakkında çirkin şeyler yaymak isterler.

Yayın araçlarıyla Müslümanların evlerine fesatlarını sokarlar, iffetten fuhşa çıkarırlar. Gece kulüpleri,tiyatrolar ve sinemalar kurarak müslümanlar arasında fitnelerin ateşini tutuştururlar.Taki,İslam’a çağıran bu eller hiçbir direk dikemesin. Bunların her birini yaparken bazen kendilerini temize çekmek için ilerleme,çağatlama,gibi örümcek ağından zayıf gerekçeler öne sürerler. Kadın erkek eşitliği, ortak yaşam, toplumsal özgürlük ve buna benzer şeyler, dürüst toplumda yaşamaya güç yetiremeyen münafık laiklerin ve onların taraftarlarının propagandalarıdır.

Onların hayatları rezil ve çirkin toplumlarda olup kalpleri bununla tatmin olur,nefisleri bununla rahat eder. Onların tehlikesi kötülükleri emretmekle durmamıştır, hayır!
Aksine iş,iyilikleri yasaklamaları haddine varmıştır.Bazen dînî şiarlar ikame edilmesi zorlarına gider,şiddet uygularlar,tesettürü engellemeye çalışırlar. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyi yasaklayarak yavaş yavaş
milletleri mahveder ve dağıtırlar.

Savaşların ve fitnelerin ateşini tutuştururlar. Konferans ve derslere engel olmak,davetçilerin nefeslerini kesmek, dini sonsuzluğa gömmek zorundadırlar. Allah’ın emrettiği ve teşvik ettiği her iyiliği değiştirip yok etmek için engel oluştururlar.Öyle ki bunların dine sarılma hakkında yaydıkları yalan ve iftiralardan ötürü Müslümanların çoğu, ibadetlerde,muamelelerde ve görünüşte şiarları izhar etmekten korkar hale gelirler. İşte bu onların hevesleridir ve hayatları bundan ibarettir.Kötülüğü emreder,iyiliği yasaklarlar .

Son Güncelleme: 4 hafta önce