münafıkların 50 Alâmeti : 5 – Müminlerin Musibetlerine Sevinmeleri Ve Zaferlerinden Dolayı Üzülmeleri !

4 hafta önce

بِسْــــــــــــــــــــــمِ ﷲِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيم

أَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَالصَّلَاةُ وَالسَّلامُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِهِ وَصَحْبِةٍ أَجْمَعِين .

Bu hususta Allah Azze ve Celle şöyle buyuruyor;
“Size bir iyilik dokunsa, bu onları tasalandırır;başınıza bir musibet gelse, buna da sevinirler.Eğer sabreder ve korunursanız, onların hilesi size hiçbir zarar vermez. Şüphesiz Allah, onların yaptıklarını çepeçevre kuşatmıştır.”(Al-iİmran120)

Bu ayet münafıkların Müslümanlara düşmanlık ve kinlerinin şiddetli olduğunu göstermektedir.Tarihte de onlar bu şekilde devam etmiş olup günümüzde de
düşmanlıklarını öncekilerden daha açık ve daha kuvvetli surette ortaya koymaktadırlar. Onlardan biri Müslümanların cihad alanlarında başarı kazandığını yahut mescidler ve ilim medreseleri yaparak Allah’a davette öne geçtiklerini veya insanların hak davete icabet ettiklerini işittiği zaman suratları buruşur, dillerinden çirkinliklerini dökmeye başlarlar.

Buna bir örnek vermek gerekirse; Bu günlerde Müslümanlarla Ruslar arasında Dağıstan bölgesinde savaş vardır. Savaşın başlarında müslümanlar pek çok yeri ele geçirmişti. Bazı Müslümanların Rusya’nın başına gelenlere şiddetli bir şekilde üzüldüğünü, Allah’tan Ruslara yardım etmesi temennisinde bulunduklarını işittik. Delilleri de onların hezimete uğramasının Amerika’nın işine geliyor olmasıydı.

Bu kimseler ister siyasetçilerden,ister liderlerden yahut halktan olsunlar farketmez,bunun Müslümanların zafer kazanarak kâfirlerin yenilmesine üzülmek nifakın ta kendisi olduğunu bilmiyorlar. Bunun pek çok örneğini hatta daha beterini anlatmak zor değil. Müslümanların düştüğü bu durumları yaşadığında Allah’ın merhamet ettikleri dışında herkes bu çirkin sıfata düşmektedir.

“Eğer sana bir iyilik erişirse, bu onları üzer.Ve eğer başına bir musibet gelirse,”İyi ki biz daha önce tedbirimizi almışız” derler ve böbürlenerek dönüp
giderler.” (Tevbe 50)

Bunlara cevap şu ayettedir;“Deki:
Allah’ın bizim için yazdığından başkası bize asla erişmez.O bizim mevlâmızdır.Onun için müminler yalnız Allah’a dayanıp güvensinler.”(Tevbe51)

Son Güncelleme: 4 hafta önce